Vissza

Egyről a kettőre – Így lépj előre szervezeten belül

Herczeg Sára Content Strategy Specialist

2024. november 4.

Olvasási idő: 4 perc

Karriertanácsok

Ahogy telik az idő egy munkahelyen, megfogalmazódik lassan bennünk a gondolat, hogy többet akarunk a karrierünktől. Ilyenkor először érdemes lehet házon belül nézelődni, és feltérképezni a lehetőségeket, mint hogy azonnal kifelé kacsintgassunk, hiszen a jelentkezések és interjúkörök lehet több időt és energiát igényelnének tőlünk. Ebben a cikkben megnézünk pár lépést, amivel feljebb juthatsz a ranglétrán.


  1. Teljesíts maxon

Egyértelmű tanácsnak tűnik, de mielőtt bármibe kezdenél, nézd végig a céljaidat, KPI-okat, amik mentén a teljesítményedet értékelik, hogy biztos lehess benne, hogy stabil alapokra építkezel. Nehéz lenne ugyanis üres kézzel kopogtatni. Ha segítségre van szükséged, beszélj a feletteseddel arról, mik a legfontosabb mutatók a munkádban, amikben aktív hozzájárulást várnak tőled.

2. Kommunikáld az eredményeidet

Ez van, akinek könnyebben jön, van, akinek tudatosan figyelni kell arra, hogy mások is lássák, hogy jól teljesít. Bármelyik csoportba is tartozol, igyekezz kihasználni azokat az alkalmakat, amikor a munkád értékéről, eredményeiről beszélhetsz. Ezek lehetnek 1on1-ok a főnököddel, vagy csoportos megbeszélések is, amik során megmutathatod, miben vagy igazán jó. Készíthetsz rendszeres riportokat is a fejlődésedről a mérőszámaid alapján, amiket megosztasz a közvetlen csapatoddal.

3. Kérj visszajelzést

Itt is két szinten gondolkodhatsz, egyrészt beszéld meg a vezetőddel, hogy milyen területeken tudnál fejlődni, másrészt pedig azoktól is kérhetsz visszajelzést, akiknek a munkájára közvetlen befolyásod van. Mindenki szereti azt a kollégát, aki megkönnyíti mások életét is, és jó vele együtt dolgozni. Néha annyi is elég, ha feltérképezed, ki az, aki inkább szóban szeret beszélni, ki az, aki írásban erősebb – már ezzel is pozitív képet tudsz kialakítani a fejekben.

4. Hozd fel a céljaidat

Ha nem tudják a feletteseid, hogy van benned motiváció az előrelépésre, valószínűleg nem fogják maguktól felhozni. Kommunikáld az ambícióidat, és hozd magad helyzetbe – itt sokat segíthet, ha operatív teendőkben drive-olod a projekteket, és vezeted, motiválod, segíted a körülötted lévőket, így bizonyíthatod, hogy rátermett vagy vezetői pozícióra is.

5. Vállalj felelősséget

Az eddig leírt pontok teljesítése mind szép és jó, de néha bizony becsúszhatnak hibák még a legjobbaknak is. Ha valamiről például már tudod, hogy határidőre nem tudod megvalósítani, időben jelezd a főnököd felé, és készülj javaslattal is a probléma orvoslására. Nem kell persze minden felelősséget a saját nyakadba varrnod, de a másokra mutogatás sem fog hitelessé tenni. Legyél transzparens és egyenes, egy érett vállalati kultúra ezt értékelni tudja.


Ha tetszett ez a cikk, és szeretnél további hasznos tanácsokat kapni az karrierépítéshez, iratkozz fel hírlevelünkre, és kövess minket közösségi média felületeinken, illetve látogass el weboldalunkra a legfrissebb állásajánlatokért és karriertanácsokért. Egyedül sokszor megterhelő tud lenni az előrelépés. Ebben tud segíteni egy felkészült tanácsadói csapat, akik szakmájukból adódóan minden nap munkaerőpiaci kérdésekben segítenek céges ügyfeleknek és álláskeresőknek egyaránt.

Ha érdekel, hogy tudunk díjmentesen állást találni neked, olvasd el cikkünket a témában, vagy vedd fel velünk a kapcsolatot a cv@idbc.hu címen. Mi itt vagyunk, hogy támogassunk ezen az úton. Lépj kapcsolatba velünk, és tedd meg a következő lépést a karrieredben!